Ochraniacz na materac do łóżeczka, praktyczny i wygodny

Ochraniacz na materac do łóżeczka to przydatne rozwiązanie, które docenią rodzice.

Ochraniacz na materac do łóżeczka

Ochraniacz na materac do łóżeczka to praktyczne rozwiązanie, które przedłuża trwałość materaca oraz zwiększa komfort w trakcie snu. Ochraniacz sprawdza się szczególnie w przypadku łóżeczek dziecięcych, przy czym trzeba pamiętać o kilku zasadach podczas jego wyboru.

Ochraniacz na materac bawełniany jest wygodny, miękki w dotyku, nie powoduje podrażnień. Dzięki temu, że w prosty sposób się go ściąga, można go regularnie prać. Tym samym ochrania się materac przed nadmiernym zabrudzeniem, gromadzeniem się bakterii. Często jego zastosowanie jest koniecznie, gdy w domu mieszkają mali alergicy.

Ochraniacz do łóżeczka, meble dla dzieci

Dla dzieci najczęściej kupuje się ochraniacz nieprzemakalny. Wierzchnia strona jest wykonana z bawełny, natomiast spodnia z oddychającej, laminowanej membrany. W ten sposób zabezpieczenia się materac przed zamoczeniem. A trzeba pamiętać o tym, że mocz szybko przenika przez materac, dochodzi do intensywnego rozmnażania się bakterii. Ochraniacz można wyprać, natomiast materac, nawet po dokładnym wysuszeniu, nie będzie już tak higieniczny.

Ponadto ochraniacz wodoszczelny jest dobrym zakupem nawet w sytuacji, gdy jest pokrowiec. Nie zawsze łatwo jest go ściągnąć, ze względu na swoją grubość i gabaryty może nie zmieścić się w domowej prace. Niezbyt często bywa też nieprzemakalny.