Nocniki i nakładki na toaletę

Odpieluchowanie polega na odzwyczajeniu malucha od noszenia pieluszki. Na etapie, kiedy pociecha zaczyna sygnalizować swoje potrzeby fizjologiczne, nocnik staje się jednym z najważniejszych produktów. Jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika? Wykazuj optymistyczne podejście do tematu, potraktuj to jako zabawę, przedstaw zmianę zwyczajów jako coś bardzo ekscytującego! Przydatnymi akcesoriami są również nakładki na sedes, które pozwolą dziecku poczuć się jak dorosły i usiąść na toalecie. Jeśli sedes znajduje się zbyt wysoko, pomocny może okazać się podest.

Nocniki dla dzieci

Kolor oraz kształt nocnika często są motywacją do nauki samodzielności. Warto zadbać o to by, produkt był wykonany z najlepszej jakości materiałów, które będą bezpiecznie i wygodne. Idealnie sprawdzi się matowa powierzchnia zapobiegająca przyklejaniu się skóry dziecka. Poza tym istotny jest również ergonomiczny kształt, stabilność oraz to, by bez problemu utrzymać nocnik w czystości.

Niezależnie od tego czy wybieramy nocniki dla dziewczynki, czy nocniki dla chłopca, starajmy się koncentrować na potrzebach naszego dziecka. Najlepiej będzie, gdy to maluch wybierze konkretny wzór. Podczas korzystania z toalety dziecko powinno mieć kolana wyżej niż biodra. Modele dla chłopców muszą być wyższe z przodu, zminimalizuje to  ryzyko zachlapania podłogi.