Komody kąpielowe

Komoda kąpielowa to praktyczny i wygodny w użyciu mebel dziecięcy. Jest ona połączeniem regału z szufladami, przewijaka oraz wanienki. Co istotne, komody kąpielowe dla niemowląt najczęściej posiadają wężyk pozwalający na szybkie odprowadzanie wody. Dzięki temu wanienki nie trzeba wyjmować, aby wylać z niej wodę.

Zaletą komód kąpielowych z przewijakiem jest to, że są one tak wyprofilowane, aby każdy rodzic mógł poradzić sobie z kąpielą niemowląt. Ponadto bezpośrednio po myciu można przenieść noworodka do strefy pielęgnacji, a wszystkie akcesoria są dostępne pod ręką dzięki meblom dla dzieci z półeczkami.

Komody kąpielowe najczęściej można znaleźć w dwóch wersjach. Pierwsza z nich jest bardziej rozbudowana, wymaga posiadania sporej ilości miejsca w pokoju dziecięcym. Ale jest też bardziej praktyczna, ponieważ w jednym miejscu można wykąpać maluszka, przewinąć go, a także nakremować odpowiednimi balsamami. Najczęściej są to meble w stylu skandynawskim, które można bez problemu dopasować do aranżacji pokoju. Dostępne są też mobilne meble niemowlęce tego typu. Mowa tu o regałach na kółkach z otwartymi półkami i wanienką umieszczoną na samej górze. Nie zajmują one tak wiele miejsca, najczęściej są też tańsze w zakupie.