Komody

Komody to funkcjonalne i praktyczne meble, które powinny znaleźć się w każdym pokoju dziecięcym. Na początku warto wspomnieć o tym, że meble dziecięce powinny być stabilne, bezpieczne. Oznacza to, że nie mogą się chybotać, powinny też mieć zaokrąglone krawędzie. Ponadto wyróżnić można trzy typy komód dla dzieci: klasyczne, z przewijakiem lub kąpielowe.

Klasyczne komody nie różnią się wiele od tych, które można znaleźć w innych pomieszczeniach – konstrukcyjnie są jedynie dopasowane do potrzeb najmłodszych. Tego rodzaju meble dla dzieci najczęściej wyposażone są w kilka szuflad, można też znaleźć wersje z szufladami i półkami. W ostatnim czasie popularne są komody z frezowanymi uchwytami, które uważane są za bardziej bezpieczne. Zainteresowaniem cieszą się też meble w stylu skandynawskim, których uchwyty są drewniane, okrągłe.

Do pokoju niemowlaka praktycznym wyborem jest komoda z przewijakiem. Różni się tym, że na blacie zamocowany jest przewijak, który można potem zdemontować. Ten rodzaj mebli dla dzieci „rośnie” razem z ich wiekiem.

Coraz popularniejsze stają się też komody kąpielowe. Są one wyposażone w wanienkę oraz wężyk pozwalający na odprowadzanie wody. To praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla osób nieposiadających wanny.