Półki i regały

Showing 1–16 of 29 results

Półki i regały są podstawowym elementem wyposażenia każdego pokoju dziecięcego. Służą do przechowywania książek, zabawek lub niezbędnych akcesoriów. To, czym należałoby się w pierwszej kolejności kierować podczas ich wyboru, to bezpieczeństwo.

Jeśli regały lub półki do pokoju dziecięcego są kupowane z myślą o najmłodszych, powinny mieć zaokrąglone zakończenia. Ostre kanty mogą powodować bolesne skaleczenia. Same meble muszą być wykonane z trwałych, dobrej jakości materiałów. Jeśli są malowane, należy sprawdzić, czy farba którą zostały pokryte jest antyalergiczna, spełnia wszystkie atesty. W przypadku regałów dziecięcych z szufladami lepiej jest wybierać te z frezowanymi uchwytami. Są bardziej bezpieczne, a przy tym wyglądają nowocześnie.

Przed zakupem warto sprawdzić, jakie maksymalne obciążenie mogą mieć półki na książki. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy chodzi o półkę na książki dla dzieci. Regał dziecięcy powinno się kupować z myślą o tym, aby najmłodsi mogli dosięgnąć do wszystkich półek, szuflad, na których przechowywane są ich najcenniejsze skarby. Ciekawie wyglądają regały w kształcie tipi, do których jest łatwy dostęp. Natomiast jeśli wybierasz modne w ostatnich latach białe meble dziecięce, to zwróć uwagę na to, czy są łatwe w czyszczeniu.