Szafy pokojowe

Szafa do pokoju dziecka powinna być funkcjonalna, bezpieczna, wygodna w użytkowaniu. Ze względu na to, że służy nie tylko do przechowywania ubrań, musi posiadać różne konfiguracje półek, szuflad, wieszaków.

Szafy dziecięce zwykle posiadają uniwersalną stylistykę. Dzięki temu są odpowiednie do pokoju w którym mieszka zarówno kilkulatek, jak i przedszkolka czy nastolatek. To sprawia, że nie trzeba wymieniać całego kompletu mebli co kilka lat. Jednak trzeba zwrócić uwagę, aby szafa dla dziecka była wykonana z trwałych, wysokiej jakości materiałów. Musi być też stabilna, nie może się chybotać. Może mieć delikatnie zaokrąglone kanty oraz frezowane uchwyty.

Szafy mogą być jedno-, dwu- lub trzydrzwiowe. Te pierwsze sprawdzają się w niedużych pokojach, w których nie ma zbyt wiele miejsca na meble. Najbardziej uniwersalne są szafy dwudrzwiowe, natomiast te największe rekomendowane są w przypadku, gdy pokój zamieszkuje rodzeństwo – wtedy nie trzeba martwić się o to, że nie wszystko się pomieści.

Dodatkowo warto wiedzieć o tym, że szafy pokojowe na nóżkach sprawiają wrażenie „lżejszych”, dzięki temu pokój nie będzie wyglądać na przeładowany. I choć można znaleźć zarówno szafy dla dziewczynek, jak i dla chłopców, ze specjalnie dedykowaną stylistyką, to najbardziej praktyczne są te o uniwersalnym, nowoczesnym wyglądzie, który będzie się podobać bez względu na zmieniające się gusta młodych lokatorów.