Łóżka młodzieżowe

Showing all 10 results

Łóżka młodzieżowe powinny być praktyczne i wygodne, dostosowane do gustu nastolatków. W ostatnich latach najmodniejsze są meble w stylu skandynawskim. Są one też uniwersalne, pasują zarówno do pokoju dziecięcego dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Najważniejsze jest, aby takie łóżko dziecięce miało neutralne wzornictwo.

Jeśli w pokoju jest wystarczająco dużo miejsca, najlepiej jest postawić na łóżko z materacem. Są też wersje rozkładane, nie są one jednak tak komfortowe. Alternatywą jest zakup łóżeczka dziecięcego o rozmiarach 200×80 cm – jest na tyle szerokie, że zapewnia wygodę podczas snu, a przy tym wąskie, dzięki czemu zmieści się w większości pokojów.

Praktycznym rozwiązaniem są meble dziecięce wyposażone w dodatkowe pojemniki na pościel. Zwykle znajdują się one pod spodem materaca, są wysuwane. To sposób na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Najbardziej wytrzymałe są drewniane łóżka młodzieżowe. Warto się na nie zdecydować, ponieważ jest to zakup na lata. Można też taki mebel wybrać dla młodszych dzieci i z jednej strony zamontować niewysoką barierkę ochronną, która zabezpiecza przed wypadnięciem. Gdy dziecko z niej wyrośnie, można ją w prosty sposób odczepić.