Materac do łóżeczka dziecięcego 120×60, meble dziecięce

Materac do łóżeczka dziecięcego 120×60, w naszym sklepie skompletujesz meble do pokoju dziecka.

Materac do łóżeczka dziecięcego 120×60

Materac do łóżeczka dziecięcego 120×60 to niezbędny element, bez którego nie da się skompletować mebli do pokoju malucha. Należy jednak pamiętać, że musi być on dobrze dopasowany do łóżeczka.

Przede wszystkim kluczowe znaczenie ma to, jakiej wielkości jest łóżeczko dziecięce. Najpopularniejsze są łóżeczka niemowlęce, które mają 60 centymetrów szerokości i 120 centymetrów długości. Wybierając taki mebel, najczęściej należy osobno dokupić materac. Jest on oczywiście nieco węższy, tak żeby pasował do ramy.

Materac do łóżeczka dziecięcego, sklep z meblami dla dzieci ATB Meble

Nieco większe łóżeczka, które z czasem zamienić można w dziecięce tapczaniki, mają powierzchnię 140×70 centymetrów. Należy więc kupić materac nieco większy niż we wcześniej opisywanym przypadku. To bardzo ważne, by nie było wolnej przestrzeni pomiędzy szczebelkami a materacem.

Materac dla niemowlaka powinien być wykonany z materiałów, które będą bezpieczne dla maleństwa. Tyczy się to tak jego pokrycia, jak i wypełnienia. Antybakteryjne i antyalergiczne materiały, które doskonale wentylują, to niemalże konieczność.

Materace do łóżeczka warto pokryć specjalnym pokrowcem. Taki ochraniacz zabezpieczy go przed zamoczeniem i uszkodzeniem, a także przed zabrudzeniami.

Jak wybrać najlepszy materac do łóżeczka dla twojego dziecka? Podpowiadamy!

Łóżeczko ważna sprawa, ale łóżeczko dla dziecka to nie tylko mebel, który ma ładnie wyglądać. Łóżeczko dla dziecka powinno być przede wszystkim bezpieczne, wygodne i solidne. Wielu rodziców kupując łóżeczko dla dziecka, zwraca uwagę na kolor łóżeczka dla dziecka, na to czy łóżeczko ma szufladę, funkcję bujania czy ma dodatkową barierkę. To wszystko jest bardzo ważne, ale tak naprawdę najważniejszy jest materac. Cała reszta to drewniany stelaż, który nie ma wpływu na zdrowie twojego malucha, a źle dobrany materac może przynieść więcej szkody niż korzyści. Dzisiaj podpowiemy wam jak dobrać odpowiedni materac do łóżeczka dla twojego dziecka i na co warto zwracać największą uwagę przed zakupem.

Jaki materac do łóżeczka dla dziecka wybrać? Miękki czy twardy?

Gdyby ktoś zadał ci takie pytanie, co byś odpowiedział, Drogi Rodzicu? Dziecku powinno być mięciutko i wygodnie, więc pewnie miękki! I to byłby twój pierwszy błąd! Miękkie materace wcale nie gwarantują wygody, a wręcz przeciwnie. Miękkie materace są dobre w sofach i w meblach, na których nie śpimy. Są tacy, którzy lubią zapaść się w miękkim fotelu i poczuć w nim jakbyśmy byli otuleni ciepłą kołderką. Tyle tylko, że w takim fotelu posiedzimy chwilę, godzinę, dwie… dziecko natomiast spędza w łóżeczku wiele godzin, a małe dzieci przecież leżakują w łóżeczku całe noce i dnie. Dlatego dla małych dzieci zdecydowanie lepszym wyborem będą materace twarde, które wypełnione są np. gryką, kokosem. Takie wypełnienie zapewnia komfort snu i daje dobre podparcie ciała w miejscu największego nacisku. Jak wiadomo dzieci podczas snu, wiercą się i wielokrotnie zmieniają pozycję. Materac gryczano-kokosowy będzie układał się do ciała dziecka i pozwalał na przyjęcie naturalnej pozycji dla jego kręgosłupa. Warto także dodać, że materace z wypełnieniem gryka-kokos są bezpieczne dla małych alergików, nie powodują uczulenia, swędzenia czy kataru.

Wybrałeś materac do łóżeczka dla dziecka i co dalej?

Sam materac to nie wszystko. Każdy rodzic dobrze wie, że małe dzieci często moczą się w nocy, czasami płaczą, bywa, że ulewa im się pokarm. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo dziecku jak i twojemu materacowi warto dokupić wodoodporny ochraniacz na materac. Taki ochraniacz znajdziesz także w naszym sklepie. Chociaż może niektórym wydawać się to zbędny gadżet, pomyśl tylko, czy często zamierzasz zmieniać dziecku materac? Materace nie są tanie, więc nie będziesz przecież wymieniać go co miesiąc czy dwa. A co jeśli twoje dziecko go zabrudzi, zmoczy, zniszczy? Wszelkiego rodzaju płyny, które znajdą się przypadkowo na materacu, szybko będą wnikać we wnętrze materaca, gdzie zaczną się gromadzić drobnoustroje i pleśń. Oprócz brzydkiego wyglądu i zapachu to bardzo niebezpieczni wrogowie zdrowia twojego dziecka. Dlatego zadbaj wcześniej o pokrowiec na materac, który będzie wodoodporny i nie przepuści do materaca żadnych cieczy. Dzięki takiemu pokrowcowi będzie ci łatwiej zachować higienę i czystość w łóżeczku.

Dobry materac to inwestycja w zdrowy sen twojego dziecka. Powinien być starannie dobranym i dobrze przemyślanym zakupem. Pamiętaj, że na początku życia twoje dziecko kształtuje swoją postawę, którą potem trudno będzie zmienić. Zadbaj więc o jego kręgosłup i zainwestuj w najlepszy materac do łóżeczka dziecięcego.