Materac do łóżeczka dziecięcego 120×60

Materac do łóżeczka dziecięcego 120×60 to niezbędny element bez którego nie da się skompletować mebli do pokoju malucha. Należy jednak pamiętać, że musi być on dobrze dopasowany do łóżeczka.

Przede wszystkim kluczowe znaczenie ma to, jakiej wielkości jest łóżeczko dziecięce. Najpopularniejsze są łóżeczka niemowlęce, które mają 60 centymetrów szerokości i 120 centymetrów długości. Wybierając taki mebel, najczęściej należy osobno dokupić materac. Jest on oczywiście nieco węższy, tak żeby pasował do ramy.

Materac do łóżeczka dziecięcego, sklep z meblami ATB

Nieco większe łóżeczka, które z czasem zamienić można w dziecięce tapczaniki, mają powierzchnię 140×70 centymetrów. Należy więc kupić materac nieco większy niż we wcześniej opisywanym przypadku. To bardzo ważne, by nie było wolnej przestrzeni pomiędzy szczebelkami a materacem.

Materac dla niemowlaka powinien być wykonany z materiałów, które będą bezpieczne dla maleństwa. Tyczy się to tak jego pokrycia, jak i wypełnienia. Antybakteryjne i antyalergiczne materiały, które doskonale wentylują, to niemalże konieczność.

Materace do łóżeczka warto pokryć specjalnym pokrowcem. Taki ochraniacz zabezpieczy go przed zamoczeniem i uszkodzeniem, a także przed zabrudzeniami.