Materace do łóżeczek

Showing all 4 results

Wśród akcesoriów, które obowiązkowo trzeba kupić, gdy dziecko pojawia się na świecie, jest materac do łóżeczka. Należy jednak pamiętać, że musi być on dobrze dopasowany do mebla.

Przede wszystkim kluczowe znaczenie ma to, jakiej wielkości jest łóżeczko dziecięce. Najpopularniejsze są łóżeczka niemowlęce, które mają 60 centymetrów szerokości i 120 centymetrów długości. Wybierając taki mebel, należy kupić materac od łóżeczka 120×60. Jest on oczywiście nieco węższy. Najczęściej materac 120×60 ma powierzchnię nieco mniejszą, by móc idealnie wypełnić dno łóżeczka.

Nieco większe łóżeczka, które z czasem zamienić można w dziecięce tapczaniki, mają powierzchnię 140×70 centymetrów. Należy więc kupić materac do łóżeczka większy niż we wcześniej opisywanym przypadku. To bardzo ważne, by nie było wolnej przestrzeni pomiędzy szczebelkami a materacem.

Materac dla niemowlaka powinien być wykonany z materiałów, które będą bezpieczne dla maleństwa. Tyczy się to tak jego pokrycia, jak i wypełnienia. Antybakteryjne i antyalergiczne materiały, które doskonale wentylują, to niemalże konieczność.

Materace do łóżeczka warto pokryć specjalnym pokrowcem. Taki ochraniacz zabezpieczy go przed zamoczeniem i uszkodzeniem, a także przed zabrudzeniami.