W ofercie naszego sklepu kupić można łóżeczka dziecięce, które rosną razem z dzieckiem. To funkcjonalne meble dla dzieci, które mają możliwość opuszczania wysokości materaca, by w pierwszych tygodniach życia dziecka, rodzice nie musieli się nadmiernie schylać, by je wyjąć. Wraz ze wzrostem dziecka, gdy staje się ono bardziej ruchliwe, konieczne jest obniżenie spodu materaca do łóżeczka.

Jednak to nie jedyne udogodnienie wprowadzone w łóżeczkach dla dzieci od ATB. Można też ściągnąć szczebelki znajdujące się z przodu łóżeczka. Dzięki temu, po wcześniejszym obniżeniu na maksa wysokości materaca, można stworzyć tapczan. Tak więc szukając łóżeczka niemowlęcego, można kupić taki mebel, który sprawdzi się nie tylko u noworodka, ale i kilkulatka.

Warto jednak w trosce o bezpieczeństwo dziecka zamontować na łóżeczku barierkę ochronną. To drewniana pozioma deseczka nakładana na bok łóżeczka. Dzięki niej dziecko nie jest w stanie w nocy spaść na ziemię.

Takie barierki ochronne są dostępne w wersji do łóżeczka, ale i do tapczanika, czyli łóżka dla znacznie większych dzieci. Zapobiegają upadkom, ale i ześlizgiwaniu się pościeli.

Barierki ochronne do łóżeczek i tapczaników dostępne są w wielu wzorach. Dzięki temu możliwe jest idealne ich dopasowanie pod względem kolorystycznym do łóżka i pozostałych mebelków w pokoju dziecięcym.