Barierka ochronna do łóżka w ofercie polskiego producenta ATB Meble

W ofercie naszego sklepu kupić można łóżeczka dziecięce, które rosną razem z dzieckiem. To funkcjonalne meble dla dzieci, które mają możliwość opuszczania wysokości materaca, by w pierwszych tygodniach życia dziecka, rodzice nie musieli się nadmiernie schylać, by je wyjąć. Wraz ze wzrostem dziecka, gdy staje się ono bardziej ruchliwe, konieczne jest obniżenie spodu materaca do łóżeczka.

Jednak to nie jedyne udogodnienie wprowadzone w łóżeczkach dla dzieci od ATB. Można też ściągnąć szczebelki znajdujące się z przodu łóżeczka. Dzięki temu, po wcześniejszym obniżeniu na maksa wysokości materaca, można stworzyć tapczan. Tak więc szukając łóżeczka niemowlęcego, można kupić taki mebel, który sprawdzi się nie tylko u noworodka, ale i kilkulatka.

Warto jednak w trosce o bezpieczeństwo dziecka zamontować na łóżeczku barierkę ochronną. To drewniana pozioma deseczka nakładana na bok łóżeczka. Dzięki niej dziecko nie jest w stanie w nocy spaść na ziemię.

Takie barierki ochronne są dostępne w wersji do łóżeczka, ale i do tapczanika, czyli łóżka dla znacznie większych dzieci. Zapobiegają upadkom, ale i ześlizgiwaniu się pościeli.

Barierki ochronne do łóżeczek i tapczaników dostępne są w wielu wzorach. Dzięki temu możliwe jest idealne ich dopasowanie pod względem kolorystycznym do łóżka i pozostałych mebelków w pokoju dziecięcym.

Barierka ochronna do łóżka, jak wybrać odpowiednią

Każda mama dobrze wie, jak ważny jest sen. Barierka ochronna do łóżka zapewni spokojny sen zarówno dziecka, jak i sen rodzica. Jeszcze do niedawna mówiło się, że dziecko powinno spać oddzielnie, w swoim łóżeczku, z dala od rodziców. Tak pewnie byłoby najlepiej, ale każda matka doskonale wie, że dzieci różnią się od siebie. Jedno będzie się dobrze czuło w łóżeczku, gdzie ma swobodę ruchu. Drugie będzie całą noc szukało kontaktu i ciepła rodzicielki. Nie słuchajmy więc tego co nam mówią inni „co należy”, „co powinnaś”, słuchajmy siebie i swojego dziecka. Jeśli twój maluch jest pieszczochem, który budzi się kilkanaście razy w nocy i szuka kontaktu, nie zostawiaj go w łóżeczku, a zabierz ze sobą do swojego łózka i otocz miłością, jakiej potrzebuje. Dzieci śpiące z rodzicami są w dzień mniej nerwowe, bardziej pogodne i spokojne.

Jeśli zdecydowałaś się już na spanie ze swoim maluchem, musisz zaopatrzyć się w barierkę ochronną do łóżka. Taka barierka ochronna ma wiele zalet. Dzisiaj doradzimy ci, na co zwrócić uwagę kupując barierkę ochronną, wyłuszczymy ci zalety barierek i wskażemy, jakie są ich rodzaje. Mamy nadzieję, że to pomoże ci podjąć lepszą decyzję odnośnie zakupu.

Zalety barierki ochronnej do łóżka

Barierka ochronna to drewniana lub metalowa deseczka montowana do łóżka, łóżeczka lub tapczaniku w celu ochrony dziecka przed sturlaniem się podczas snu. Barierka ochronna montowana do łóżka rodzica zapewnia dziecku bezpieczny sen, a komfort rodzicowi, który nie musi całą noc nad maluchem czuwać. Barierki ochronne mogą być w późniejszym czasie wykorzystane i montowane do łóżeczka dziecięcego, gdy dziecko zacznie już samo spać. Będzie wtedy pełnić podobną funkcję ochronną.

Rodzaje barierek ochronnych

Jest kilka rodzajów barierek ochronnych do łóżeczka i wiele ich rozmiarów. Barierki ochronne mogą być drewniane, metalowe, siateczkowe, a nawet plastikowe. Różnią się od siebie długością i wysokością. Niektóre barierki są składane, co znacznie ułatwia dostęp do dziecka.

Barierki ochronne montowane są z pomocą paska, z pomocą wkręcanych śrub, z pomocą rzepów, mogą być też zwyczajnie nakładane na rant łóżka lub wsuwane pod materac. Jeśli obawiasz się, że barierka ochronna będzie szpeciła twoje lub dziecka łóżeczko, nie martw się o to. Barierki ochronne w ofercie sklepu ATB Meble występują w kilku wersjach kolorystycznych. Na pewno znajdziesz wśród nich taką, która będzie idealnie pasowała do twojego łóżka.

Na co zwracać uwagę wybierając barierkę ochronną do łóżka?

Chociaż kupując barierkę ochronną do łóżka, bardzo ważne dla nas jest, by współgrała kolorystycznie z naszym meblem, nie jest to najważniejsza rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę. Ważniejszą sprawą jest funkcjonalność. Wybierając barierkę, kierujmy się wiekiem dziecka i użytecznością. Jeśli kupujemy barierkę dla dzidziusia, możemy wybrać niższą barierkę np. o wysokości 50 cm. Barierka dla starszych dzieci powinna mieć wysokość minimum 100 cm. Taka wysoka barierka posłuży nam dłużej, nawet do kilku lat.

Chociaż cena jest bardzo istotna z punktu widzenia klienta, pamiętajmy, że produkty najtańsze są najmniej trwałe. Zdecydowanie lepiej jest kupić barierkę ochronną drewnianą, która kosztuje trochę więcej niż ta siateczkowa, czy plastikowa, ale za to posłuży nam o wiele dłużej i dziecko nie będzie w stanie jej szybko zniszczyć.

Zapraszamy do sklepu internetowego polskiego producenta mebli dziecięcych ATB Meble po zakupy barierek ochronnych