Meble do pokoju dziecięcego i dla niemowląt, sklep ATB Meble

Meble do pokoju dziecięcego, sklep z meblami dla dzieci i młodzieży zaprasza, oferujemy szafy, komody i kompletne zestawy wyposażenia. Meble do pokoju dziecięcego różnią się znacząco od wersji dla dorosłych. Odpowiednie wyposażenie zdecydowanie powinno także zostać dobrane do wzrostu oraz potrzeb dziecka związanych z jego wiekiem. Ważne jest też bezpieczeństwo oraz wygoda. Właśnie tymi kwestiami z sukcesem zajmujemy się od ponad dwóch dekad. Produkujemy i oferujemy naszym Klientom dobrej klasy biurka, krzesła i krzesełka dla dzieci oraz łóżeczka, półki lub regały. Nasz asortyment obejmuje wszystkie elementy wyposażenia pokoju malucha. Są tutaj także stoły i stoliki, szafy pokojowe i szafki nocne oraz tapczany i skrzynie na zabawki. Niewątpliwą zaletą naszych wyrobów jest ich wysoka ergonomia. Dla przykładu taka komoda z przewijakiem, kiedy maluch podrośnie lub dorośnie, może służyć za zwykły mebelek do przechowywania ubrań lub bielizny. Zapewniamy, że takich gadżetów jest u nas znacznie więcej. Ponadto – nasze artykuły zawsze oznaczają dobre materiały. A do tego – kilka oryginalnych systemów oraz zestawów. Z nimi każdy smyk poczuje się w swoim pokoju komfortowo i bezpiecznie.

Meble do pokoju niemowlęcego, komody z przewijakiem, łóżeczka niemowlęce, barierki ochronne

Meble do pokoju niemowlęcego to już bardziej delikatna sprawa. Wystrój tych pomieszczeń wymaga zazwyczaj dużego stopnia ergonomii i podwyższonego bezpieczeństwa. Tutaj z pewnością życie koncentrować się będzie wokół takiego elementu wyposażenia jak łóżko niemowlęce lub kołyska. Zaś dookoła niego ulokowane będą komoda z przewijakiem, komoda kąpielowa oraz szafki. A wszystko to w odpowiednim rozmiarze oraz bliskiej odległości. Bo nierzadko zdarza się, że rodzic w czasie sytuacji awaryjnej musi mieć szybki i wygodny dostęp do przyborów lub środków czystości. Ponadto regały oraz półki powinny dawać możliwość szybkiej i dobrej organizacji całego tego bałaganu. I nasze wyroby to gwarantują. Ponad dwadzieścia lat doświadczenia sprawiło, że wiemy jak projektować i wykonywać wyposażenie dla najmłodszych. I potrafimy to robić zarówno pragmatycznie, jak i pięknie. Barierki ochronne do łóżek i tapczaników, lustra, ochraniacze na materac – to tylko niektóre propozycje z naszego asortymentu, które zadbają o maluszka najlepiej jak to tylko możliwe. My po prostu lubimy łączyć piękno z użytecznością i bezpieczeństwem.

Meble do pokoju dziecka, bardzo ważne jest biurko

Urządzając pokój dla dorastającego dziecka, musimy dobrze przemyśleć, na jakie meble będziemy się decydować. O ile meble dla niemowlaka czy kilkuletnego dziecka będziemy jeszcze przynajmniej raz, czy dwa razy zmieniać, o tyle meble dla nastolatka zostaną już z nim raczej na dłużej. Nastolatki już wiedzą, czego chcą. Nastolatki mają już swój styl, ulubione kolory czy zajęcia, które są ugruntowane na tyle, że można takiemu dziecku zaufać, że za godzinę nie zmieni zdania. W pokoju dla nastoletniego dziecka bardzo ważne jest łóżko i miejsce do przechowywania tj. szafa czy komoda. Równie ważnym meblem jednak jest biurko. Chociaż wielu rodziców nie przywiązuje dużej uwagi do tego, jakie biurko kupuje, my podpowiadamy — biurko to ważny mebel! Biurko jest miejscem, do którego twoje dziecko będzie bardzo często siadać, odrabiając lekcje czy też czytając książkę albo grając na komputerze. Chociaż możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale źle dobrane biurko będzie miało zły wpływ na rozwój twojego dziecka. Zbyt niskie biurko, będzie stało jak niepotrzebny mebel, dziecko bowiem nie będzie chciało do niego siadać, bo gdy będzie się musiało przy nim garbić, poczuje ból w kręgosłupie, który będzie zniechęcał je do korzystania z biurka. Zbyt wąskie biurko, na którym nie zmieści się swobodne książka i komputer, też nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli dziecko zobaczy, że nie mieści się ze wszystkim na biurku, ucieknie z odrabianiem lekcji na łóżko lub podłogę. W ten sposób znowu okaże się, że biurko to niepotrzebny mebel. Biurko, które nie ma szuflady lub kontenerka do trzymania książek również może nie przypaść twojemu dziecku do gustu. Jak więc widać, wybór biurka wcale nie jest taki prosty i oczywisty. Musisz bowiem zwrócić uwagę na: wysokość biurka, szerokość biurka oraz jego funkcjonalność. Jeśli zdecydujesz się na biurko bez szuflady — koniecznie zadbaj o to, by miało z boku szafkę lub przynajmniej wsuwany pod spód kontenerek. W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju biurka, które można nazwać funkcjonalnymi meblami do pokoju młodzieżowego. Nasze biurka są ustawne, szerokie oraz mają funkcje przechowywania w postaci kontenerków na kółkach lub dołączonych do biurka szafek z szufladami.

Jak wybrać szafę do pokoju dziecka?

Kolejny ważny mebel, który powinien się znaleźć w pokoju twojego dorastającego dziecka, to szafa. Jeszcze do niedawna najpopularniejszym meblem do przechowywania ubrań były komody. Każdy chciał taką komodę mieć! Miały być tak funkcjonalne i wygodne. I były, ale czas na komody powoli mija i szafy znów wracają do łask. Dlaczego? A to dlatego, że okazuje się, że szafa to jednak najwygodniejszy mebel, który dzięki zastosowaniu szuflad może pełnić rolę i szafy i komody jednocześnie. Wszyscy ci, którzy lubią szuflady, wybierając jedną z naszych szaf, będą usatysfakcjonowani, bo nasze szafy mają także szuflady, w których można przechowywać np. bieliznę.

Jak wybrać idealną szafę do pokoju młodzieżowego? Na pewno należy kierować się upodobaniami dziecka. Jeśli mamy w domu małego bałaganiarza dajmy mu możliwość nauczenia się porządku i postawmy na dużą szafę z szufladami i drążkami do wieszania. Jeśli twoje dziecko jest porządnisiem, na pewno spodoba mu się mniejsza szafa, obok której stanie komoda. W sklepie online ATB Meble każdy znajdzie mebel dla siebie. Jeśli chodzi o szafy, to jest wiele różnych modeli do wyboru. Można wybrać małą wąską szafę lub postawić na dużą przestronną szafę trzydrzwiową. Wszystko zależy od tego jak dużo masz miejsca w pokoju i w jaki sposób twoje dziecko lubi przechowywać ubrania. Duże szafy z drążkami są bardzo wygodne, bo gdy wszystkie ubrania wiszą na wieszakach na pewno łatwiej je w gąszczu ubrań znaleźć, szczególnie jeśli masz dużo ubrań w jednym kolorze, które z pozoru nie różnią się od siebie. Szafy z szufladami stwarzają natomiast miejsce do przechowywania bielizny.