Łóżeczka niemowlęce 120x60

Łóżeczka niemowlęce to podstawowe wyposażenie każdego pokoju dziecięcego dla najmłodszych. Tego rodzaju meble dla dzieci powinny być przede wszystkim wytrzymałe, stabilne i co za tym idzie – bezpieczne.

Podczas wyboru łóżeczka należy kierować się nie tylko jego wymiarami, ale również i budową. Obowiązkowym zakupem jest łóżko dziecięce z barierką, która zabezpiecza przed wypadnięciem niemowlaka. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, aby szczebelki były pionowe, a nie poziome. Gdy dziecko zacznie dorastać, może próbować wspiąć się na barierkę, trzeba to więc mu uniemożliwić.

Łóżeczka dziecięce najczęściej posiadają wymiary 120×60 cm. Ważne jest, aby wszystkie boki mebli niemowlęcych były zaokrąglone oraz dobrze oszlifowane – w ten sposób zmniejsza się ryzyko skaleczenia. Ponadto najbardziej uniwersalne łóżeczko dziecięce to takie, które posiada również wysuwane na prowadnicach szuflady. Można w nich schować dodatkową pościel lub inne, niezbędne akcesoria. Dzięki takim rozwiązaniem meble dziecięce mogą być funkcjonalne, pasować do każdego pomieszczenia.

Ponadto rodzice najchętniej wybierają meble w stylu skandynawskim do pokoju dziecięcego, które posiadają stonowaną, jasną kolorystykę. Najczęściej są białe, z drewnianymi lub pastelowymi akcentami.