Skrzynia na zabawki dla dzieci, meble dziecięce

Duża skrzynia na zabawki dla dzieci to praktyczny mebel do pokoju dziecka.

Duża skrzynia na zabawki dla dzieci

Duża skrzynia na zabawki dla dzieci jest zarówno funkcjonalnym, jak i stylowym wyposażeniem pokoju dziecięcego. Pozwalają na przechowywanie ulubionych klocków czy pluszaków, a tym samym na zachowanie porządku w tym pomieszczeniu. Aby jednak dzieci chciały z nich korzystać, pojemniki na zabawki powinny być atrakcyjne wizualnie, swoich wyglądem zachęcać do umieszczania w nich skarbów.

Pojemnik na zabawki musi być też w prosty sposób otwierany. Jeśli będzie posiadać mocne zatrzaski, dziecko może mieć problem z odchyleniem wieczka. Praktycznym rozwiązaniem są pudełka na zabawki z drzwiczkami na zawiasach oraz z siłownikiem, który będzie je utrzymywać. Dzięki temu wieczko nie trzeba będzie cały czas trzymać, aby się nie zamykało. Zmniejszy to również ryzyko uderzenie się nim.

Duża skrzynia na zabawki dla dzieci

Choć w sklepach często można znaleźć plastikowe pojemniki na zabawki, to nie są one tak trwałe, jak drewniane. Z tego powodu mogą się odkształcać. Dodatkową zaletą drewnianych kufrów na zabawki jest również to, że skrzynia na zabawki może pełnić funkcję siedziska. Wystarczy położyć wygodną poduszkę na ich blacie, aby pełniły funkcję krzesła. Jeśli mają być użytkowane w ten sposób, to warto sprawdzić ich maksymalne obciążenie – zawsze można dopytać o to sprzedającego pod zakupem.

Skrzynia na zabawki może mieć też inne zastosowania

W dzisiejszych czasach istnieje tysiące pomysłów na przechowywanie zabawek. Skrzynie na zabawki, kufry, komody, szafy, szafki — do wyboru do koloru. Czasem ten ogromny wybór sprawia, że nie wiemy, co byłoby najlepsze. W jakie meble do przechowywania zainwestować, żeby nie wydać bezsensownie pieniędzy? Jakie meble są najlepsze dla dzieci i jednocześnie posłużą im długo? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, co chcemy w meblach przechowywać? W skrzyniach i kufrach najlepiej trzyma się maskotki, klocki, lalki. W szufladach komody można przechowywać np. pisaki, kredki i inne przybory do malowania. Biblioteczki dedykowane są przechowywaniu książek. Dziś jednak podamy wam kilka pomysłów, jak można fajnie wykorzystywać skrzynie na zabawki. 

Założymy się, że o większości z tych pomysłów nie mieliście pojęcia! Łap nasze inspiracje!

5 pomysłów na skrzynię na zabawki

W sklepie ATB Meble znajdziesz skrzynie na zabawki w kilku rozmiarach i o różnych funkcjonalnościach. Dzieci uwielbiają tego typu meble do przechowywania, ty też się do nich przekonasz, jak tylko poznasz nasze 5 pomysłów jak taką skrzynię na zabawki wykorzystać.

  • Skrzynia do przechowywania wszystkiego. Klasyczna skrzynia na zabawki to świetny mebel do przechowywania właściwie wszystkiego, co leży na podłodze, łóżku, biurku — w bałaganie, którego nie powinno w dziecięcym pokoju być, jeśli nie chce drażnić rodzicielskiego oka. Niestety dzieci w większości są bałaganiarzami. Jeśli i twoje dziecko ma skłonności do życia w chaosie, zafunduj mu skrzynię na zabawki, która pozwoli mu posprzątać w kilka minut cały pokój. Do skrzyni będzie mogło wrzucić wszystkie zabawki od klocków poprzez lalki, pluszaki, samochody itd.
  • Skrzynia na klocki. Jeśli twój maluch jest jednak bardziej uporządkowanym dzieckiem i lubi mieć wszystko posegregowane, możesz kupić mu do pokoju kilka mniejszych skrzyń lub kufrów. W każdym będzie można przechowywać co innego — w jednym klocki, w drugim pluszaki, w trzecim samochody lub lalki. Taka niewielka skrzynia może nauczyć twoje dziecko porządku i segregowania, ta umiejętność na pewno przyda mu się w przyszłości.
  • Skrzynia do siadania. Duża skrzynia może być nie tylko meblem do przechowywania, ale także pełnić rolę siedziska. Podłużne skrzynie są bardzo pojemne w środku, a z zewnątrz wyglądają jak ławeczki. Taką skrzynię można wykorzystać jako miejsce do siedzenia, to praktyczne wykorzystanie wyeliminuje dodatkowe krzesła i stołki w pokoju dziecka, które są mniej stabilne i mniej bezpieczne.
  • Skrzynia do przechowywania pościeli. Większą skrzynię możesz wykorzystać do przechowywania pościeli. Jeśli twoje dziecko nie lubi ścielić łóżka lub ma łóżko bez pojemnika na pościel, a często bawi się na łóżku zabawkami, możesz nauczyć je, by po każdym spaniu chowało pościel do skrzyni. Ten świetny sposób na przechowywanie pościeli cieszy się ostatnio coraz większym powodzeniem.
  • Skrzynie do zabawy. Dzieci uwielbiają zabawy w ciuciubabkę, chowanego, berka. Duża skrzynia doskonale sprawdzi się podczas zabaw, pod warunkiem, że będzie pusta. Twoje dziecko będzie mogło się do niej schować i świetnie bawić się z rodzeństwem w chowanego.