Meble do jadalni w stylu prowansalskim

Meble do jadalni w stylu prowansalskim to zestaw mebli cechujących się jasnymi, stonowanymi barwami i widocznymi elementami drewnianymi.

Meble do jadalni w stylu prowansalskim

Meble do jadalni w stylu prowansalskim to kolekcja inspirowana południowym regionem Francji, w którym dominowały drewniane meble w delikatnych, pastelowych kolorach. Świadomie uwidaczniamy nieco bardziej “wiekowy” wygląd mebli, stosując zamierzone przetarcia na nogach lub drzwiczkach. Charakterystycznym akcentem dla owego stylu są mosiężne, wpadające w złoty kolor uchwyty. W naszej aranżacji można znaleźć stoły, krzesła, witryny i komody w stylu, który będzie najbardziej pasować do Ciebie i Twojej rodziny. Przy odrobinie wyobraźni można zaprojektować wnętrze, które stanie się ważną częścią domu, do którego cała rodzina będzie chętnie wracać.

Meble do jadalni w stylu prowansalskim, jasne krzesła, komody oraz regały

Meble do jadalni w stylu prowansalskim, estetyka ta cechuje się przede wszystkim elementami drewnianymi z widocznymi słojami oraz sękami. Jednocześnie połączonymi z jasnymi pastelami. Całość ma mieć charakter lekki i sielski. Właśnie taki jak klimat panujący na południu Francji. Ten trend w wystroju wnętrz podobał się nam od początku. Dlatego też jako producent dosyć szybko postanowiliśmy wykonać meble właśnie w tej stylistyce. Efektem jest cały system, w skład którego wchodzą między innymi prowansalski drewniany stół, stolik do kawy oraz regał wąski z szafką. A także półka wisząca, lustro wąskie oraz krzesło. Posiadają one charakterystyczny właśnie dla tej tendencji nieco wiekowy wygląd a także typowe detale. Takie jak rustykalne wzornictwo oraz metalowe (nierzadko złote) uchwyty. Nasz asortyment z tej serii sprawdzi się świetnie jako uzupełnienie wystroju w stylu południowofrancuskim a także jako jego baza. Z pewnością posiłki w jego otoczeniu będą czymś wyjątkowym dla całej rodziny.

Jadalnia prowansalska czyli posiłki pełne słońca i południowego ciepła

Jadalnia prowansalska będzie świetnym pomysłem na wprowadzenie do tego pomieszczenia dużo pozytywnej atmosfery. Tak, aby każdy obiad, śniadanie lub kolacja stały się małym świętem. Nasze meble w stylu prowansalskim dają możliwość dowolnego dobrania kolorystyki. A to dlatego, że po pierwsze – pozostają one kolorystycznie neutralne, po drugie zaś – będą pasować praktycznie do każdego wnętra utrzymanego w tym wzornictwie. Zalet samego drewna chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To przede wszystkim naturalny surowiec, trwały i bardzo „ciepły”. Piękne słoje oraz sęki każdemu pomieszczeniu nadadzą swojskiego, domowego charakteru. Dlatego właśnie tak świetnie pasują one do stylistyki z południa Francji. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest atmosfera ciepła i przytulności, nasze meble sprawdzą się wprost idealnie. Ponadto ich designowa szlachetność oraz „wiekowa” stylizacja sprawiają, że w pomieszczeniu z nimi każdy poczuje się jak u siebie w domu. Z kolei spożywanie w takim otoczeniu posiłków będzie czystą przyjemnością. Aby nadać swojej jadalni takiego charakteru wystarczą praktycznie już trzy mebelki z tej serii.