Polskie meble dziecięce drewniane w ofercie ATB Meble:

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych drewnianych mebli. Meble z linii Tipi, Grand i Principal są wykonane z drewna bukowego, natomiast Betula z drewna brzozowego.

Powody, dla których warto wybrać drewniane meble dziecięce

Bardzo często szukając idealnych mebli do pokoju dziecięcego, zastanawiamy się nad tym, jak powinny one wyglądać, pomijając aspekt, jakim jest materiał, z którego zostały wykonane. Tymczasem to, z jakiego materiału powstały, ma tak naprawdę kluczowe znaczenie. Oto powody, dla których warto wybrać meble dziecięce drewniane. Przekonajcie się, jak doskonałe zalety posiadają i cieszcie się ich właściwościami, kupując polskie meble drewniane do pokoju swojego dziecka.

Meble drewniane, czyli super trwałe

Istnieje mnóstwo powodów, dla których warto wybrać meble z drewna. Jednym z nich jest ich trwałość. Meble wykonane z dobrej jakości drewna, takie, jakie znajdują się w sklepie ATB Meble z kolekcji Betula, czy Pectus, zachwycają swoją wytrzymałością. Dzięki temu będą one „rosły” wraz z dzieckiem zachowując swoje właściwości przez bardzo długi czas. Pozwoli to w praktyce przetrwać naprawdę bardzo długi okres, nawet od niemowlęctwa poprzez okres przedszkolny, aż do czasu osiągnięcia -nastu lat. Wystarczy tylko wymieniać niektóre elementy, by dostosować meble do wieku dziecka. Meble te przetrwać są w stanie naprawdę sporo, zarówno remonty, zmiany miejsca zamieszkania, a tym samym przenoszenie ich z jednego miejsca do drugiego, jak i pomysły dzieci typu skakanie po łóżkach, czy wspinanie po półkach szafy. Wystarczy, że będziecie odpowiednio je konserwować, a ich trwałość z pewnością nie zawiedzie. Możecie być pewni, że meble z drewna przetrwają cały ten okres, a nawet jeśli będą dobrze konserwowane, mogą posłużyć kolejnym pokoleniom.

Meble wzbudzające zachwyt

Spoglądając na meble dziecięce drewniane z kolekcji Betula, czy Pectus łatwo wyciągnąć jeden wniosek. Są one piękne, eleganckie i ponadczasowe, a dzięki temu wiecznie modne. Niezależnie od stylu, jaki będzie w danym momencie w modzie, drewniane meble pasować będą do wszystkich wnętrz. Nawet po wielu latach użytkowania meble dziecięce nadal zachwycać będą swoją atrakcyjną formą i ciągle wyglądać jak nowe. Warto dlatego pomyśleć o ich zakupie, by móc cieszyć się nie tylko trwałością, ale i atrakcyjnym wyglądem mebli dziecięcych. Jeśli szukasz inspiracji na urządzenie dziecięcego pokoju w tradycyjnym stylu, meble drewniane z kolekcji Betula będą najodpowiedniejszym wyborem. To gustowne meble dziecięce, które wykonane zostały z drewna brzozowego, które świetnie sprawdzą się zarówno w pokoju niemowlęcia, jak i nastolatka.

Postaw na naturalność

Wybór mebli drewnianych jest postawieniem na naturalność, a przy okazji także na zdrowie. Nie ma w tym bowiem żadnej tajemnicy, iż drewno jest tworzywem w pełni naturalnym i ekologicznym. Dlatego meble takie nie mają negatywnego wpływu na ludzki organizm i zdrowie. Oznacza to, iż bez obaw możemy takie meble kupić dzieciom, bez obaw o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Warto podkreślić także fakt, że meble z drewna mają właściwości antystatyczne. Dzięki temu tym bardziej sprawdzą się w dziecięcym pokoju, bo mała ilość kurzu, jaką przyciągają, to mniejsze narażenie dziecka na działanie alergii na kurz i roztocza. Jeśli chcesz wybrać meble, które sprawdzą się w pokoju alergika, zdecydowanie wybierz je dla swojego dziecka.

Meble o unikalnym wyglądzie

Możesz być pewien, że każdy mebel drewniany z kolekcji Betula oraz Pectus cechuje unikatowy wygląd. Wszystko dzięki wyjątkowości i unikalności drewna. Przez to, iż nie znajdziemy dwóch jednakowo wyglądających kawałków drewna, każdy mebel wyglądać będzie inaczej dzięki zabarwieniu, czy układowi słojów. Choć meble prezentować będą się spójnie oraz jednolicie, jednak nie będą one idealnie symetryczne i jednakowe, jak w przypadku mebli wykonanych z innych materiałów. To sprawia, że meble drewniane prezentują się oryginalnie i nie mają one swojego odpowiednika, zachwycając równocześnie swoją wyjątkowością i unikalnością swojego wyglądu.

Meble o uniwersalnym charakterze

Drewno ma uniwersalny charakter, przez to meble drewniane możesz połączyć z bardzo różnymi materiałami. Można stosować je we wnętrzach o różnym typie i charakterze. Sprawdzą się zarówno w pokoju dziecięcym o minimalistycznym charakterze, jak i w pokojach w stylu glamour, nowoczesnym, klasycznym i wielu jeszcze innych. Ciekawym zabiegiem, który jednocześnie pozwoli na dokonanie aranżacyjnych zmian może być wymiana elementów dekoracyjnych. Będzie to szczególnie wygodne w przypadku pokoju dziecięcego, w którym chcecie dokonać zmian w wyglądzie. Wystarczy, że wymieni się tekstylia oraz dodatki, a pokój nabierze nowego charakteru, bez konieczności wymiany mebli. To wygodne i bardzo funkcjonalne, bo dzięki temu można w łatwy sposób dokonać zmian w pokoju rosnącego dziecka.