Meble dziecięce Basic, pragmatyzm i ergonomia na pierwszym miejscu

Meble dziecięce Basic to linia, która stawia na minimalizm oraz – jak sama nazwa wskazuje – na podstawowe funkcje użytkowe. Wbrew pozorom nie jest to zestaw, któremu czegoś brakuje. Po prostu stworzyliśmy go z myślą o osobach, które potrzebują użytecznych elementów wystroju bez nadmiaru ozdobników. A przede wszystkim – zawsze modnych, o uniwersalnym designie. Proste kształty, minimalna ilość barw – to cechy rozpoznawcze tego bardzo popularnego u nas kompletu. A zawiera on praktycznie każdy potrzebny mebel. Może to być zarówno łóżeczko-tapczanik, jak i kołyska lub szafa dwudrzwiowa na nóżkach. A także półka wisząca, komoda z przewijakiem czy barierka ochronna o długości 140 cm. To uniwersalny komplet, który można potraktować jako punkt wyjścia podczas projektowania i urządzania pokoju dla dziecka. Ale sprawdzi się on również idealnie jako element wyposażenia w stylu klasycznym, minimalistycznym lub tradycyjnym. A w związku z faktem, że jego design opiera się prostej geometrii – brak wystających ozdobników pozwala zaoszczędzić dużo miejsca w pomieszczeniu. A także bez problemu dopasować go do reszty wyposażenia.

System mebli dziecięcych Basic, proste rozwiązania i ponadczasowy design

Meble dziecięce Basic sprawdzą się w co najmniej kilku stylistykach. Ta linia stanowi ponadczasowy i od razu rozpoznawalny styl. Czy to łóżeczko niemowlęce, komoda czy szuflada. Neutralne wzornictwo i prosty geometryczny projekt idą u nas w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Każdy z elementów tego kompletu pozostaje zupełnie gładki i nie posiada żadnych gałek czy uchwytów. A to dlatego, że użyliśmy w nich całkowicie dotykowego systemu pracy. Dzięki niemu drzwi zamykają się bezszelestnie. A cisza to przecież jedna z najważniejszych rzeczy w pokoju niemowlęcym. Poza tym ta stylistyka to u nas przede wszystkim lepsza przestronność (co ma znaczenie w przypadku mniejszych pomieszczeń), porządek i harmonia. Poza tym wnętrze pozbawione nadmiaru detali lepiej pozwala się skupić, skoncentrować i wyciszyć. A to z kolei daje możliwość bardziej efektywnej pracy twórczej. Podobnie jak stonowana i jasna kolorystyka. Dlatego właśnie ten system meblowy stanowi tak dobre rozwiązanie dla najmłodszych. Będzie idealny do odpoczynku i regeneracji, ale także do nauki.

Kolekcja Basic piękne meble dziecięce w nowoczesnym i funkcjonalnym stylu

Kolekcja Basic to modne i nowoczesne, a przede wszystkim niezwykle funkcjonalne meble dziecięce. To propozycja mebli dziecięcych, które cechuje zarówno doskonała funkcjonalność, jak i prostota formy. Niepowtarzalny styl kolekcja Basic zawdzięcza też prostym, minimalistycznym formom. Dzięki swojemu wyglądowi, a przede wszystkim funkcjonalności meble te doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych, zarówno w przypadku młodszych dzieci, jak i tych już starszych.

Z jakich materiałów produkowane są meble dziecięce polskie od ATB Meble?

Meble dziecięce i młodzieżowe od ATB Meble z kolekcji Basic wykonywane są z materiałów o wysokiej jakości. Są to meble o jasnej kolorystce. Dominuje w nich biel, czy brzoza ojców. Użyte przy produkcji mebli materiały to przede wszystkim płyta laminowana o gramaturze 18 mm oraz płyta HDF dwustronnie lakierowana. Warte uwagi są również nowoczesne systemy otwierania z prowadnicami kulkowymi i na docisk. To dzięki nim szuflady otwierają się cicho oraz bardzo sprawnie. Przez to też bardzo dobrze sprawdzają się w pokojach dziecięcych.

Meble bezpieczne dla dzieci polskiej produkcji

Zestaw mebli dziecięcych Basic dostosowana jest do potrzeb rodzin z małymi dziećmi. W praktyce oznacza to, iż meble są w pełni bezpieczne w użytkowaniu przez niemowlęta, czy przedszkolaki. Meble nie posiadają ostrych krawędzi, które mogłyby spowodować skaleczenie, czy wywołać inne groźne sytuacje związane z ich eksploatacją. Ich bezpieczeństwo potwierdzają europejskie normy bezpieczeństwa, co gwarantuje, że rodzice podobnie jak ich dzieci, mogą spać spokojnie. Sama konstrukcja mebli to nie jedyny atut. Innym ważnym atutem są też bezpieczne dla dzieci wykończenia, w tym między innymi wykorzystanie farb i lakierów nieszkodliwych dla najmłodszych dzieci.

Meble z kolekcji Basic posiadają szereg zalet. Jedną z nich jest możliwość dopasowania ich do każdego wprost wnętrza. Mogą one wkomponować się z powodzeniem zarówno do dużego pokoju dziecięcego, jak i do niewielkiego. Pozwala na to bardzo duża elastyczność mebli, umożliwiająca tworzenie zestawów dostosowanych do potrzeb użytkownika, które zmieniają się wraz z dorastaniem dzieci. Zachwyca uniwersalny styl, proste kształty oraz minimalna ilość kolorów, przez co można dopasować je do każdego niemal wnętrza, urządzanego w najróżniejszych stylach.

Zestaw mebli dziecięcych Basic polski producent ATB Meble
Zestaw mebli dziecięcych Basic polski producent ATB Meble
styl styl nowoczesny
Uniwersalny i prosty wzór kolekcji Basic, który z łatwością wkomponuje się w każde wnętrze. To linia, która stawia na minimalizm oraz – jak sama nazwa wskazuje – na podstawowe funkcje użytkowe. Zawsze modny, o uniwersalnym designie. Proste kształty, minimalna ilość barw.
materiał W kolorystyce mebla biały/brzoza ojców fronty szuflad wykonane są z białej płyty laminowanej 18mm, górny blat oraz spód komody wykonane są z płyty laminowanej gr 18 mm. Boki mebli wykonane z dwustronnie lakierowanej na biało płyty HDF o gr. 4 mm. W szufladach zastosowano prowadnice kulkowe z systemem cichego otwierania  –  na docisk.
pielęgnacja Do czyszczenia mebli zaleca się stosowanie ogólnie dostępnych w handlu środków
przeznaczonych do czyszczenia mebli, po wcześniejszym sprawdzeniu działania środka
w niewidocznym miejscu mebla.
Środki zastosowane do czyszczenia muszą być dostosowane do powierzchni, na której zostaną
zastosowane tj. do laminatu płyt wiórowych, do naturalnego drewna itd.
Powierzchnie mebli można zmywać wilgotną szmatką, a następnie niezwłocznie wysuszyć przez wytarcie miękką suchą tkaniną. Jakiekolwiek tarcie powierzchni meblowych nie jest wskazane.
Używanie silnych, żrących środków czyszczących jest NIEDOZWOLONE !!! Powierzchnie blatów należy chronić przed bezpośrednim działaniem gorących naczyń, zamoczeniem. Nie należy dopuszczać oddziaływań ciężkich, twardych i/lub ostrych przedmiotów.