Meble do pokoju dziecięcego drewniane

Oferujemy meble do pokoju dziecięcego z pełnego drewna brzozowego, naturalne i przyjazne materiały dają efekt przytulności.

Meble do pokoju dziecięcego drewniane

Ekologiczne meble do pokoju dziecięcego z pełnego drewna brzozowego, bardzo delikatnie zabielane. Brzoza znana jest z jonizacji ujemnej, co korzystnie wpływa na samopoczucie człowieka. Konstrukcja kompletu wraz z szufladami oraz szczytów łózek wykonana jest z krótkich elementów brzozowych łączonych w całość przy zastosowaniu technologii mało i bezodpadowej.

Meble dziecięce kolekcja Betula producent polski ATB Meble

Meble do pokoju dziecięcego drewniane, szafy dwudrzwiowe, komody szerokie, regały na książki

Meble do pokoju dziecięcego drewniane to w naszej ofercie zestaw wykonany z pełnego drewna brzozowego, jedynie delikatnie zabielanego. Dlaczego właśnie brzoza? Ponieważ zrobione z niej komoda z przewijakiem, łóżko z wysuwaną szufladą lub łóżeczko drewniane, będą trwałe i wytrzymałe. Podobnie jak regał wysoki z szufladą, szafka nocna czy barierka do łóżeczka. Ten gatunek cechuje się przede wszystkim miękkością połączoną z ciężarem. To drewno elastyczne, rozciągliwe oraz giętkie. Dlatego wydaje się bardzo dobrym wyborem jeśli chodzi o elementy wyposażenia pokoju dziecka. Tym bardziej że daje ono ciekawy efekt estetyczny jeśli odkryjemy jego słoje, bo ich struktura oraz wygląd dają regularny, falisty efekt. Kolejnymi zaletami brzozy jest odporność na zgięcia i pękanie elementów nośnych. Ma to z pewnością duże znaczenie w pomieszczeniu dla dzieci, które – jak wiadomo – lubią testować wytrzymałość przedmiotów, które się w nim znajdą. Poza tym mebelki brzozowe są również bardziej odporne na otarcia czy zarysowania. A jeśli takie się już pojawią – stosunkowo łatwe w naprawie lub zamaskowaniu.

Meble do pokoju dziecięcego drewniane, biurka z litej brzozy, łóżeczka, szafki nocne

Meble do pokoju dziecięcego drewniane posiadają praktycznie same zalety. Pierwszą z nich jest zdecydowanie wytrzymałość. Zachowują one swoją formę i stylizację przez dekady. I im są starsze, tym ich estetyka staje się bardziej szlachetna. Zaś ich uniwersalność sprawia, że pasują do praktycznie każdego stylu wystroju wnętrz. I, co istotne, do każdego wprowadzają miły oraz przytulny klimat. A także atmosferę domowego ciepła. Warto także dodać, że są to zazwyczaj unikalne wyroby, gdyż struktura słojów jest za każdym razem inna. Drewno to również zdrowie. Jest to najbardziej naturalny materiał. Zaś jeśli jest on połączony z ekologicznymi środkami impregnującymi oraz łączącymi – stanowi najzdrowsze z możliwych wyposażeń wnętrza nie tylko dla dzieci. Jest również dobrym wyborem dla alergików, ponieważ praktycznie nie przyciąga kurzu. Ponadto – wyposażenie z tego surowca wygląda dobrze zawsze i wszędzie. Można postawić zarówno na całościowe wyposażenie w tym stylu, jak i wspierać się poszczególnymi elementami. Jeśli będziemy dobrze pielęgnować drewniane meble, przez długi czas będą cieszyć nas swoją estetyką.