Tapczany do spania dla dzieci

Tapczany do spania dla dzieci, oferujemy zestawy mebli do pokoju dziecięcego.

Tapczany do spania dla dzieci

Tapczany do spania dla dzieci to idealne rozwiązanie do niedużych pokoi dziecięcych. Są one wygodne i praktyczne, nie zajmują wiele miejsca. Co ciekawe, wiele łóżeczek dziecięcych dla niemowlaków można w szybki i prosty sposób zamienić w tapczan – wystarczy w tym celu zdemontować barierkę zabezpieczającą, czasami konieczne jest jedynie dokupienie niewysokiego zagłówka.

Ten rodzaj mebli dla dzieci często posiada wbudowany, wysuwany na prowadnicach pojemnik na pościel, co zwiększa jego funkcjonalność. Gdy tapczan jest przeznaczony dla kilkulatków, możliwy jest montaż jedno- lub dwustronnej, niskiej barierki, która zapobiega przy wypadaniem dziecka w trakcie snu.

Tapczany do spania dla dzieci, meble dziecięce

Tapczany to meble dziecięce, która można znaleźć w dwóch najpopularniejszych rozmiarach: 140×70 cm oraz 200×90 cm. Ciekawym rozwiązaniem są łóżka, które rosną razem z wiekiem dziecka. W zestawie posiadają dodatkowe szczebelki, które umożliwiają rozbudowę mebla na długość.

Tapczany dziecięce można zakupić z materacem lub bez. W pierwszym przypadku należy zwrócić uwagę na to, aby materac posiadał odpowiednią twardość. Najbardziej optymalne są modele sprężynowe, średnio-twarde. Uniwersalne są też przede wszystkim meble w stylu skandynawskim, które pasują do większości aranżacji.