Pomysły na wspólną zabawę z dziećmi

Jesień zbliża się wielkimi krokami!  

Jest to moment kiedy gry na dworze przeniosą się do czterech ścian.  Starajmy się, aby czas spędzony przed monitorem zastępować aktywnymi zabawami.  Warto go przeznaczyć na wspólne czytanie książek, układanie puzzli, odgrywanie różnych historyjek, czy też granie w gry planszowe.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów jak urozmaicić Twojemu dziecku czas w chłodne, deszczowe wieczory.  Zabawy te dostarczą nie tylko mnóstwo uciechy, wpłyną także pozytywnie na rozwój spostrzegawczości, logicznego myślenia oraz pobudzą wyobraźnię.

  1. Kalambury

Do gry będziemy potrzebować zasobu haseł. Możemy je wymyślać samemu, zapisać na karteczkach  i wrzucić do woreczka. Istnieje także możliwość skorzystania z internetowych generatorów haseł lub wymyślać je na bieżąco. Możemy wybrać dowolną wersję kalambur: mówioną, rysowaną czy też pokazywaną. Zabawa ta rozwinie u Twojego dziecka umiejętność kreatywnego myślenia, wypowiadania się, a także poszerzy słownictwo.

Przykładowa strona z generatorem haseł: http://www.dladzieci.kalambury.net

Szukasz mebli do pokoju dziecka?

Sprawdź ofertę sklepu internetowego polskiego producenta ATB Meble. W sklepie znajdziesz komody, szafy, biurka, łóżka młodzieżowe i dziecięce, a także akcesoria, którymi uzupełnisz wystrój wnętrza.

  1. Stworzenie własnej masy plastycznej

Zabawa masą plastyczną zapewni Twojemu dziecko mnóstwo zabawy, a także wpłynie pozytywnie na jego rozwój. Dzięki temu zapozna się z nowymi kolorami, ukształtuje to jego rozwój manualny oraz rozwinie kreatywność. Możecie wspólnie przygotować ciastolinę, masę solną, czy też masę papierową. Twoje dziecko będzie mogło tworzyć rozmaite kształty, a następnie malować swoje dzieła.

  1. Wspólne gotowanie

Wspólne gotowanie nie zawsze jest łatwe, wymaga więcej czasu i cierpliwości, jednak dla dzieci jest to ogromna frajda! Uwielbiają spędzać czas w kuchni mieszając i przygotowując produkty. Możecie wspólne upiec naleśniki, babeczki i inne pyszności. Pozwól swojemu dziecku wymieszać, przesypywać różne składniki, zobaczysz, że będzie to robić  z uśmiechem na twarzy. Dzięki wspólnemu gotowaniu Twoje dziecko pozna nowe smaki oraz rozwinie umiejętności motoryczne.

  1. Gry na spostrzegawczość

Pierwszą z propozycji jest poszukiwanie w pokoju przedmiotów w takim samym kolorze. Zapisujcie swoje wyniki i sprawdźcie komu udało się dostrzec najwięcej. Kolejnym pomysłem jest zabawa w chowanie lub przestawienie jednej rzeczy w pokoju. Zadaniem Twojej pociechy jest odgadnięcie czego brakuje lub co się zmieniło w pokoju.

  1. Tworzenie ludzików z kasztanów i żołędzi

Podczas wspólnego spaceru w parku uzbierajcie kasztany, żołędzie, gałązki i kolorowe liście. Za pomocą zapałek, kleju lub plasteliny z łatwości stworzycie całą rodzinę! Możecie wzorować się na swojej, a także wykonać swoje domowe zwierzątka. Jest to świetna zabawa na jesienne wieczory, która jeszcze przed długi czas będzie cieszyć Wasze oczy.

Urządzasz pokój dziecięcy? Sprawdź sklep internetowy polskiego producenta ATB Meble