Meble w stylu prowansalskim

Meble w stylu prowansalskim mają nieprzemijający urok i prezentują się nadzwyczaj lekko i subtelnie. W naszych aranżacjach można znaleźć stoły, krzesła, witryny i komody w stylu, który będzie najbardziej pasować do Ciebie i Twojej rodziny. Stylizowane w jasnych barwach stół i krzesła wykonane są z litego drewna wiązowego, lakierowane i delikatnie postarzane. Przy odrobinie wyobraźni można zaprojektować wnętrze, które stanie się ważną częścią domu i do którego cała rodzina będzie chętnie wracać.

Zestaw mebli do pokoju dziecięcego Prowansja od ATB Meble

Zestaw mebli do pokoju dziecięcego Prowansja cechuje oryginalność i lekkość, jaka charakterystyczna jest dla stylu prowansalskiego. Styl ten doskonale pasuje do pokoju dziecięcego, bo jest on pełen uroku oraz przytulności. Jeśli marzy Ci się dziecięcy pokój o romantycznej poetyce, kolekcja prowansalska sprawdzi się do tego doskonale. Ma na to wpływ między innymi pastelowa kolorystyka mebli, a także ich lekkość oraz ogromna urokliwość. Meble z tej kolekcji są celowo lekko postarzane, by w stu procentach oddały one charakter stylu prowansalskiego.

Rodzaj materiału, z jakiego wykonano meble dziecięce w stylu prowansalskim

Duże znaczenie na ostateczny efekt przy tworzeniu mebli ATB ma rodzaj surowca, z jakiego powstają. Właśnie dlatego nasza firma przykłada ogromną wagę do tego, jakich używać materiałów do tworzenia mebli. Blaty stołów powstają z drewna wiązowego, a następnie bejcowane na brązowy kolor i wykańczane lakierem bezbarwnym. Jeśli chodzi o boki mebla, to są one wykonane z płyty mdf, zaś w przypadku nóg wykańcza się je przy pomocy białej lub kremowej farby i lakieru bezpiecznego dla dzieci. Wszystkie meble prowansalskie wyposażone zostały w elementy ułatwiające ich użytkowanie oraz sprawiające, że są zdecydowanie bardziej funkcjonalne.

Stwórz zestaw mebli dla dzieci z kolekcją Prowansja

Kolekcja Prowansalska idealnie nadaje się zarówno do pokoju jednego dziecka, jak i dla rodzeństwa. Wystarczy tylko złożyć odpowiedni zestaw, który pasować będzie doskonale do indywidualnych potrzeb rodziny z jednym, dwojgiem, czy trojgiem dzieci. Dużą zaletą tych zestawów jest możliwość dopasowania ich zarówno do dużego pokoju, jak i do niewielkiego. W ten sposób każda rodzina poczuje się usatysfakcjonowana, mogąc stworzyć swój zestaw mebli dla dzieci. Warto podkreślić również, że ta kolekcja mebli daje dodatkowo możliwość urządzenia nie tylko pokoju dziecięcego, ale i jadalni, czy sypialni. Można zatem zarówno wyposażyć dziecięcą sypialnię, jak i dokupić stół i krzesła i zadbać o to, by urządzić kilka różnych wnętrz w jednym, prowansalskim stylu. Wystarczy do typowych mebli dziecięcych dobrać prowansalskie witryny, stoliki RTV, lustro, toaletkę, czy duże łoże, by wnętrza prezentowały się dokładnie tak, jak chcemy. Warto o to zadbać, bo meble prowansalskie mają swój niepowtarzalny urok oraz prezentują się nadzwyczaj subtelnie.

Kolekcja Prowansja Prestige meble polskiej produkcji ATB Meble
Meble dziecięce w stylu prowansalskim polskiej produkcji ATB Meble
styl styl prowansalski, który wyróżnia urokliwość i lekkość, kolory bieli i kremu z lekkim postarzaniem.
materiał Blaty z drewna wiązowego. Blat bejcowany na brązowo, a następnie wykończony bezbarwnym lakierem. Boki mebla wykonane są z płyty mdf o gr.10 mm, fronty natomiast z mdf-u o gr. 18 mm. Nogi to jeden długi element drewna, sięgające do blatu mebla. Całość wykończone lakierem kryjącym w kolorze białym lub kremowym, farba bezpieczna dla dzieci, certyfikowana zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa. Dla łatwego i niesłyszalnego użytkowania w szufladzie zastosowano prowadnice samodociągające z systemem cichego i wolnego domykania. W drzwiczkach również są zawiasy z wolnym, niehałaśliwym zamykaniem.
pielęgnacja Do czyszczenia mebli zaleca się stosowanie ogólnie dostępnych w handlu środków
przeznaczonych do czyszczenia mebli, po wcześniejszym sprawdzeniu działania środka
w niewidocznym miejscu mebla.
Środki zastosowane do czyszczenia muszą być dostosowane do powierzchni, na której zostaną
zastosowane tj. do laminatu płyt wiórowych, do naturalnego drewna itd.
Powierzchnie mebli można zmywać wilgotną szmatką, a następnie niezwłocznie wysuszyć przez wytarcie miękką suchą tkaniną. Jakiekolwiek tarcie powierzchni meblowych nie jest wskazane.
Używanie silnych, żrących środków czyszczących jest NIEDOZWOLONE !!! Powierzchnie blatów należy chronić przed bezpośrednim działaniem gorących naczyń, zamoczeniem. Nie należy dopuszczać oddziaływań ciężkich, twardych i/lub ostrych przedmiotów.