Kołyski

Showing all 3 results

Kołyski dla niemowląt są alternatywą dla łóżeczek dziecięcych. Jakie są zalety tych mebli niemowlęcych? Choć łóżeczko kołyska nie posłuży dziecku tak długo, jak klasyczne łóżko, ma wiele plusów. Jest mobilne, zabiera mniej miejsca. Można umieścić je w pokoju rodziców, aby mieć niemowlę zawsze na oku. Zamontowane w nogach kółeczka pozwalają na szybkie przeniesienie kołyski dla niemowląt. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, czy kółka posiadają hamulce.

Najważniejszą ich funkcją jest kołysanie. Dzięki temu łatwiej jest uspokoić dziecko, ułatwia to jego zasypianie. Jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż kołysanie niemowlaka na rękach.

Choć istnieje wiele rodzajów tych mebli dla dzieci, rodzice najchętniej wybierają kołyskę drewnianą do pokoju dziecięcego. Posiada ona szczebelki, które zapobiega wypadnięciu maluszka, może być także wyposażona w blokadę kołysania – to sprawia, że spełnia też funkcję łóżeczka.

Warto pomyśleć o zakupie mebli w stylu skandynawskim, które są praktyczne i uniwersalne, pasują do każdej aranżacji. Ponadto nieco droższym, ale bardziej praktycznym wyborem jest kołyska z materacem i pościelą. Tekstylia są wtedy idealnie dopasowane, nie trzeba ich dokupywać osobno, co często wiąże się z dużymi oszczędnościami.