Kołyska dla dziecka, meble dziecięce

Kołyska dla dziecka na kółkach to ciekawy sposób na zastąpienie zwykłego łóżeczka.

Kołyska dla dziecka na kółkach

Kołyska dla dziecka na kółkach, to alternatywa dla łóżeczek dziecięcych. Jakie są zalety tych mebli niemowlęcych? Choć łóżeczko kołyska nie posłuży dziecku tak długo, jak klasyczne łóżko, ma wiele plusów. Jest mobilne, zabiera mniej miejsca. Można umieścić je w pokoju rodziców, aby mieć niemowlę zawsze na oku. Zamontowane w nogach kółeczka pozwalają na szybkie przeniesienie kołyski dla niemowląt. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, czy kółka posiadają hamulce.

Kołyska to miejsce do odpoczynku i snu dziecka. To najczęściej po prostu małe łóżeczko na biegunach, wyposażone w kocyki i poduszki. Zapewnienia dziecku poczucia bezpieczeństwa i ochrony. Chroni dziecko przed hałasem i pozwala łatwiej ukoić je do snu. Posiada również funkcję zabezpieczenia maluszka przed upadkiem.

Kołyska dla dziecka jest istotną częścią wyposażenia pozwalającego na łatwiejszą opiekę nad dzieckiem. Zapewnia komfort i bezpieczeństwo niemowlęciu. Może być wykonana z różnych materiałów, takich jak drewno, plastik czy metal. Kołyska dla dziecka istnieje od czasów starożytnych i przeszła wiele zmian na przestrzeni czasu.

Najważniejszą ich funkcją jest kołysanie. Dzięki temu łatwiej jest uspokoić dziecko, ułatwia to jego zasypianie. Jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż kołysanie niemowlaka na rękach.

Kołyska dla dziecka na kółkach, sklep z meblami dziecięcymi

Choć istnieje wiele rodzajów tych mebli dla dzieci, rodzice najchętniej wybierają kołyskę drewnianą do pokoju dziecięcego. Posiada ona szczebelki, które zapobiega wypadnięciu maluszka, może być także wyposażona w blokadę kołysania – to sprawia, że spełnia też funkcję łóżeczka.

Warto pomyśleć o zakupie mebli w stylu skandynawskim, które są praktyczne i uniwersalne, pasują do każdej aranżacji. Ponadto nieco droższym, ale bardziej praktycznym wyborem jest kołyska z materacem i pościelą. Tekstylia są wtedy idealnie dopasowane, nie trzeba ich dokupywać osobno, co często wiąże się z dużymi oszczędnościami.

Kołyska dla niemowlęcia a może łóżeczko dziecięce?

Kołyska dla dziecka znana była już w czasach starożytnych i występowała w kilku odmianach. Głównie na biegunach oraz w wersji podwieszanej. Można powiedzieć, że skutecznie wychowały się na nich dziesiątki pokoleń. A zatem patent ten należy do sprawdzonych i skutecznych. Współcześnie jego wersje mogą się od siebie różnić materiałem wykonania, wzornictwem lub wyglądem. Ich funkcja jednakże pozostaje ta sama – zapewnianie spokoju, komfortu oraz zdrowego snu. Na naszych stronach znajdą Państwo dodatkowo modele, które zapewnią maluchowi zdrowe bezpieczeństwo. Nasza, na przykład, kołyska z materacem i pościelą, to optymalne rozwiązanie dla tych rodziców, którzy chcą dać swemu smykowi to, co najlepsze. Jest lekka i mobilna, co pozwala na ustawianie i przesuwanie jej w dowolne miejsce. Posiada szeroki system zabezpieczeń – od solidnych, odpowiednio rozstawionych, szczebli do blokady kołysania. Ta sprawia, że całość może służyć również jako łóżeczko dziecięce. Do tego wszystkiego dochodzi oczywiście ponadczasowy design – typowy dla wszystkich naszych wyrobów. To gwarantowana satysfakcja zarówno dla rodziców, jak i niemowlaka.

Jaki wpływ ma kołysanie na samopoczucie dziecka?

Wbrew pozorom – całkiem spory. Jak pokazują badania (oraz doświadczenia niezliczonych generacji ludzkich), jest to czynność niezwykle istotna dla prawidłowego rozwoju malucha. Przede wszystkim ma ona znaczący wpływ na rozwój jego mózgu. Mowa tutaj szczególnie o tych partiach, które odpowiadają za motorykę, reakcje ciała na zmianę położenia oraz rozwój psychofizyczny w ogóle. Kołysanie jest najbardziej naturalną i łagodną formą pobudzania układu przedsionkowego mózgu. Statystyki wskazują niezbicie, że maluchy, u których rodzice dbali o prawidłową stymulację tych partii i układu, szybciej przestają płakać i są spokojniejsze. A to z kolei pozwala im łatwiej skupić się na doznaniach zmysłowych, otoczeniu – i na nauce. Ponadto takie smyki czują się bardziej bezpiecznie, co ma znaczący wpływ na proces zasypiania oraz budzenia się. Badania wskazują również, że dzięki kołysaniu dziecka, poprzez stymulację w jego mózgu, tworzą się jedne z pierwszych połączeń nerwowych pomiędzy komórkami. A to zaś ma wydatny wpływ na rozwój poszczególnych zmysłów. Maluch szybciej siada, raczkuje i wcześniej chodzi. Kołyska dla dziecka ma więc bardzo dobry wpływ na malucha.