Kołyska dla dziecka, czy warto ją kupić?

Kołyska dla dziecka

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić kołyskę dla dziecka, pomożemy ci dokonać dobrego wyboru. Kołyski, chociaż cieszą się ostatnio sporym zainteresowaniem, nie są dla każdego. Nie w każdym pomieszczeniu się sprawdzą i nie każdemu rodzicowi odpowiadać. O wyższości kołyski nad łóżeczkiem świadczy wiele. Jest mniejsza, może być mobilna, pomoże nam szybciej uśpić dziecko. Jednak kołyska nie jest pozbawiona wad. W dzisiejszym artykule postaramy się w przejrzysty sposób pokazać ci wady i zalety kołyski dla niemowląt

Kołyska dla dziecka, 5 najważniejszych zalet

  1. Kołyska pomoże w nocy uspokoić dziecko. Jeśli twój malec często budzi się w nocy i nie może zasnąć, a ty masz dosyć ciągłego wstawania, zdecyduj się na kupno kołyski. Kołyskę możesz postawić tuż przy swoim łóżku, a w nocy gdy twoje dziecko się obudzi, wystarczy sięgnąć do ręką, bo go uspokoić, bez konieczności wstawania z łóżka.
  2. Istnieją dowody naukowe na to, że bujanie pozytywnie wpływa na układ nerwowy dziecka. Dzieci kołysane, czy to na rękach, czy to w kołysce mają w przyszłości lepszą równowagę, która pomoże im się szybciej np. nauczyć jeździć na rowerze.
  3. Kołysanie przypomina dziecku czas spędzony w brzuchu matki, co pozwala mu się szybciej uspokoić. Gdy maluszek cierpi na uciążliwe kolki, albo gdy mama jest w pracy, wystarczy ułożenie malca w kołysce i bujanie. To powinno szybciej go uspokoić i wyciszyć.
  4. Kołyski są zwykle tańsze od łóżeczek, więc jeśli kierujesz się ceną i chcesz mieć funkcjonalny mebel dla dziecka, to na początek będzie naprawdę trafiony wybór.
  5. Większość kołysek ma swoje wersje mobilne, które nie zajmują dużo miejsca i możne je swobodnie przenosić między pomieszczeniami w domu. Jeśli np. gotujesz i chcesz mieć malucha na oku, możesz wstawić kołyskę do kuchni. Kołyska powinna się też spokojnie zmieścić do większego samochodu, więc na wyjazdy z dzieckiem będzie idealna.

Szukasz mebli do pokoju dziecka?

Sprawdź ofertę sklepu internetowego polskiego producenta ATB Meble. W sklepie znajdziesz komody, szafy, biurka, łóżka młodzieżowe i dziecięce, a także akcesoria, którymi uzupełnisz wystrój wnętrza.

Kołyska dla dziecka ma też wady!

  1. Kołyska to jeden z tych mebli dla dzieci, które są dobre tylko przez kilka pierwszych miesięcy. Gdy twoje dziecko zacznie siadać, będzie ci trudniej je upilnować, by się nie przechyliło i nie upadło na ziemię. Dla dziecka kilkumiesięcznego kołyska stanie się już za mała i niewygodna.
  2. Do kołyski nie zamontujesz przewijaka, tak jak to można zrobić w przypadku łóżeczka. Może to nie jest jakaś ważna sprawa, ale przewijanie w kołysce dziecka nie będzie wygodne ani dla ciebie, ani dla malucha.
  3. Dziecko, które przyzwyczai się do kołysania i do kołyski może nie być zadowolone, gdy zabierzemy mu po kilku miesiącach kołyskę i zamienimy z łóżeczkiem.
  4. Z kołyski dziecko szybko wyrasta, więc ani się obejrzymy, znowu staniemy przed kolejną decyzją i kolejnym zakupem. Dla tych, którzy nie lubią częstych zakupów, może to być nieco problematyczne. 
  5. Niektórzy uważają, że kołysanie wcale nie pomaga dziecku, a szkodzi mu wręcz. To już kwestia sporna, która pozostawiamy wam, Drodzy Rodzice do własnej interpretacji. Dzieci lubią być przytulane i kołysane, ale niektórzy twierdzą, że kołysane dzieci wyrastają na maminsynków i mamin córeczki. My nie słyszeliśmy jeszcze o tym, by nadmiar miłości czy bliskości komuś zaszkodził, ale za to jej brak niesie ze sobą wiele negatywnych skutków.

Kołyskę dla dziecka można kupić w sklepie online ATB Meble

To jak, kupujemy kołyskę? W sklepie internetowym polskiego producenta mebli dla dzieci znajdą Państwo kilka kołysek dziecięcych do wyboru. Zapraszamy na zakupy!

Urządzasz pokój dziecięcy? Sprawdź sklep internetowy polskiego producenta ATB Meble