Jakie meble dla niemowlaka są potrzebne? 5 najważniejszych elementów

Zastanawiasz się, jakie meble dla niemowlaka są potrzebne? Planowanie pokoju dla nienarodzonego jeszcze maluszka jest zawsze nie lada wyzwaniem. Jest tak wiele różnych rzeczy, które chcielibyśmy mieć, ale zawsze coś nas ogranicza, albo metraż, albo pieniądze, albo… zdrowy rozsądek. Chcesz dać swojemu dziecku wszystko, co najlepsze, to nie ulega wątpliwości, że nie warto zastawiać pokoju meblami niemowlęcymi, bo sama dobrze wiesz, że dzieci szybko rosną i to, co kupisz dzisiaj, za kilka miesięcy może okazać się już zupełnie nieprzydatne. Dlatego planując zakupy mebli niemowlęcych, dobrze przemyśl, na co warto postawić, a co zwyczajnie odpuścić. My podpowiadamy dziś jakie pięć mebli najczęściej wybierają rodzice, urządzając pokój dla noworodka.  

Nasza propozycja zestawu mebli niemowlęcych, które warto mieć, obejmuje:

  • kołyska dla dziecka
  • komoda dla dziecka z przewijakiem
  • komoda dla dziecka na ubrania
  • łóżeczko dziecięce
  • oraz komoda kąpielowa z przewijakiem
Łóżeczko dla dziecka meble niemowlęce Basic
Jakie meble niemowlęce warto zakupić? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu online ATB Meble. Na zdjęciu powyżej widać zestaw mebli niemowlęcych Basic

Zapraszamy do zapoznania się z pełną kolekcją mebli niemowlęcych w sklepie online ATB Meble (kliknij tutaj)

Kołyska dla dziecka, jaki pokój dziecka będzie bez niej kompletny?

Jakie meble dla niemowlaka mogą się bez niej obejść. Kołyska jest jednym z najważniejszych mebli w pokoju dziecięcym. Kołyska jest miejscem, w którym twoje dziecko będzie usypiać. Chociaż niektórzy rodzice wolą standardowe łóżeczko, naszym zdaniem kołyska sprawdzi się zdecydowanie lepiej, szczególnie jeśli wybierzemy kołyskę na kółkach. Dlaczego? Dzieci uwielbiają kołysanie. Usypiają przy kołysaniu, uspokajają się przy kołysaniu i gdy zaczynają się w nocy przebudzać, kołysanie pozwala im ponownie zapaść w sen. Kołyska, szczególnie taka na kółkach pozwoli zarówno tobie jak i twojemu maluchowi przespać noc. Jeśli wybierzesz kołyskę na kółkach, którą postawisz obok swojego łóżka, kiedy twoje dziecko będzie płakać w nocy, zdołasz je szybko uspokoić bez wstawania i brania na ręce. 

Komoda dla dziecka z przewijakiem, to bardzo praktyczny i pomocny mebel dziecięcy

Komoda z przewijakiem jest niezastąpiona i posłuży ci przynajmniej przez pierwszy rok życia twojego dziecka. Komoda pomieści czyste pieluszki na zamianę, zasypki, kremy i inne akcesoria niezbędne do przewijania dziecka. Taka komoda to mebel niemowlęcy, który jest naprawdę niezbędny. Dzięki niej będziesz mogła się lepiej zorganizować i mieć wszystko blisko siebie, pod ręką.

Komoda dla dziecka na ubrania, przydatny i pojemny przybornik

To kolejny mebel niemowlęcy, bez którego pokój twojego malucha utonie w chaosie. Komoda, najlepiej z kilkoma głębokimi szufladami pomieści wszystkie niezbędne ubranka twojego maluszka. W jednej szufladzie będziesz trzymać śpioszki, w drugiej, pajace, w trzeciej skarpetki i rajstopki itd. Nie ma bardziej funkcjonalnego mebla w pokoju niemowlaka niż komoda. Jeśli myślisz już o szafie na ubrania, to poczekaj jeszcze chwilę, do szafy trudno sięgnąć, a komoda pozwoli ci się szybko zorganizować i szybko przebrać malca podczas przewijania.

Łóżeczko dziecięce, aby niemowlak miał gdzie bezpiecznie spać

Będzie ci potrzebne szybciej, niż ci się wydaje. Dzieci rosną jak na drożdżach, więc zanim się obejrzysz, twój szkrab będzie za duży na kołyskę. Łóżeczko z możliwością obniżania poziomu spania będzie twojemu dziecku służyć przynajmniej przez 3-4 lata. Dlatego zainwestuj w porządny mebel niemowlęcy, jakim jest łóżeczko, które wytrzyma tych kilka lat i będzie się jeszcze nadawało do odsprzedaży, dzięki temu będziesz mieć pieniądze na kupienie większego łóżka dla rosnącego dziecka.

Komoda kąpielowa z przewijakiem zamyka zestaw mebli niemowlęcych

Ostatnim meblem niemowlęcym, na jaki decyduje się coraz więcej rodziców, jest komoda kąpielowa. To niezwykle przydatny zestaw do kąpieli niemowlaka. Komoda kąpielowa z wanienką i przewijakiem ułatwi kąpiel i sprawi, że zarówno ty jak i dziecko będziecie się czuć bezpiecznie podczas rytuału kąpielowego. To nowoczesne połączenie mebla niemowlęcego z wanienką, przewijakiem i szafką z szufladami ma pięć zalet, które przekonają do kupna chyba lepiej niż najlepsza reklama. Taki zestaw jest: praktyczny, bezpieczny, funkcjonalny, uniwersalny i wygodny dla mamy i dla dziecka.

Funkcjonalne meble niemowlęce polskiego producenta ATB Meble do zakupienia online:


Polski producent mebli niemowlęcych ATB Meble zaprasza na zakupy!

Urządzasz pokój dziecięcy? Sprawdź sklep internetowy polskiego producenta ATB Meble